15 ایده جدید در طراحی دکور اتاق کودک

طراحی و دکور اتاق کودک، یکی از هیجان‌انگیزترین کارها برای والدین است. همانطور که برای به دنیا آمدن کودکتان آماده می‌شوید، می‌خواهید همه چیز، حتی اتاق او کامل باشد. می‌توانید اتاق کودک را بر حسب علاقه تزیین کنید. کمی خلاق شوید تا ایده‌ها جریان یابند. با این حال، اگر یک فرد خلاق نیستید، ما ایده‌هایی برای تزیین دکور اتاق کودک داریم که به شما کمک خواهد کرد تا این اتاق را جذاب کنید.

دکور اتاق کودک

ایده هایی دوست داشتنی برای دکور اتاق کودک تان

ساختن دکوراسیون های دوست داشتنی و دکوراسیون های دیواری که در مجلات و فروشگاه های مبلمان دیده می‌شود بسیار آسان است، اما باید به این نکته دقت کنید که کودک‌تان بزرگ می‌شود و دکوراسیون اتاقش تغییر خواهد کرد. بنابراین، تزییناتی را انتخاب کنید که ساده و برازنده است، در اینجا چند ایده برای طراحی دکور اتاق کودک به شما ارائه خواهیم کرد.

۱. استفاده بهینه از فضا

هنگام تزئین دکور اتاق کودک همیشه به یاد داشته باشید که باید فضای کافی برای چیزهای مفید و اساسی وجود داشته باشد. کودک‌تان زمان زیادی را در اتاق خواهد گذراند. یک گهواره، مهمترین چیزی است که باید داشته باشد. ببینید کودکتان به چه چیزی نیاز دارد و همان طور که لازم است آن را تزئین کنید. سعی کنید اتاق را ساده نگه دارید، تا همیشه بتوانید به شکلی آسان، آن را مرتب کنید.

دکور اتاق کودک

۲. ایجاد نمایشگاه هنرهای چاپی در اتاق کودک

اینکار و خلاقیت، یک راه سرگرم کننده، ارزان و آسان برای تزئین دکور اتاق کودک است. شما به چاپ چهره های دوست داشتنی و مناسب کودک نیاز  خواهید داشت. آنها را برش دهید و بر روی دیوار یا پس زمینه‌ای ساده بچسبانید. چاپ سایه‌های صورتی از شاهزاده خانم‌های دیزنی و یا پریا و چسباندن آنها  بر روی یک دیوار یا پس زمینه‌ای سفید و یا خاکستری ایده‌ای عالی برای تزئین اتاق کودک دخترتان است.

۳. استفاده از حروف الفبا در تزیین دکور اتاق کودک

جاهای زیادی وجود دارد که بتوانید حروف چوبی دیواری را پیدا کنید. اما می‌توانید خودتان آن‌ها را با برش یک تکه مقوا در سبک‌های مختلف ایجاد و سپس آن‌ها را بارنگ‌های مختلف نقاشی کنید. از این حروف برای هجی کردن چیزهای جالب مانند نام او برای نوزادتان استفاده کنید،. این کار به کودک تان کمک می‌کند تا با اشکال حروف آشنا شود.

تزئین دکور اتاق کودک

۴. تغییر رنگ اتاق کودک

اتاق کودک خود را با رنگ‌هایی که خوشایند است رنگ کنید. اگر می‌دانید که یک دختر دارید، از رنگ صورتی استفاده کنید، و اگر پسر دارید، با رنگ‌های آبی و سبز، اتاق را رنگ کنید. رنگ های زرد و خاکستری، رنگ‌های بی طرف هستند. اگر شما از جنسیت فرزند خود آگاه نیستید، این رنگ‌ها بی‌خطر بوده و شما بعدا می‌توانید با توجه به جنسیت فرزند خود این اتاق را تزئین کنید.

دکور اتاق کودک

۵. نمایشگاه پرورش حیوانات

وقتی که از یک کودک مراقبت می‌کنید، چیزهای زیادی وجود دارند که باید به وضوح در اتاق قابل‌مشاهده باشند. آویزان کردن چیزهای ضروری به وسیله ی قلاب یک راه‌حل عملی است. اسباب‌بازی یا مجسمه حیوانات را برداشته، آن‌ها را بر روی تخته چوبی بچسبانید و سپس روی دیوار نصب کنیدیا اینکه حیوانات را به وسیله قلاب از سقف آویزان کنید.

۶. انتخاب سبک رویایی برای پرده اتاق کودک

وسایلی که نیاز دارید چند حلقه، نخ و پردهای تزیینی است. حلقه ها را به پرده وصل کرده و سپس حلقه پرده ها را با استفاده از نخ به سقف متصل کنید، به آن‌ها اجازه تکان خوردن بدهید. به هر حال، یک پرده با سبکی رویایی در تزئین دکور اتاق کودک، زیبا به نظر می‌رسد.

۷. قرار دادن یک صندلی گهواره ای در اتاق کودک برای مادر

در بسیاری از اتاق های کودک دست‌کم یک صندلی گهواره‌ای قرار دارد تا به مادر کمک کند فرزندش را به راحتی بخواباند. اما اگر احساس می‌کنید این نوع صندلی ها خیلی کسل‌کننده هستند، به جای آنها از یک صندلی راحتی استفاده کنید.

دکور اتاق کودک

۸. رنگ کردن قطعات چوبی برای دکور اتاق کودک

اگر قطعات چوب اضافی دارید که نمی‌دانید با آن‌ها چه کار کنید، از آن‌ها برای تزئین اتاق نوزادتان استفاده کنید. چوب‌ها را سوهان بکشید، تا برای رنگ کردن آماده شوند، سپس می‌توانید عکس‌های ماشین‌ها و یا سیارات را بر روی آنها بچسبانید.

۹. طراحی دیوار خاطرات

یک بخش از دیوار کودک خود را برای “دیوار خاطرات” اختصاص دهید. در ابتدا میزتوانید کارتزهایی از حمام کردن نوزاد خود را برای تزئین استفاده کنید، اما وقتی نوزاد رشد می‌کند، می‌توانید چیزهای بیشتری را به آن اضافه کنید، مانند عکس‌های دوران کودکی و لحظات خانوادگی، یک کلاه بچه یا پوتین که دیگر مناسب نیست، اتاق را زیباتر میزکند.

۱۰. انتخاب تختخواب مناسب برای دکور اتاق کودک

تختخواب‌ها در طرح‌های مختلفی موجود هستند، از آنجایی که کودک‌تان زمان زیادی را در آن سپری می‌کند، باید خیلی خوب برای آن سرمایه‌گذاری کنید. زمانی که یک تخت‌خواب می‌خرید مطمئن شوید که به اندازه کافی بزرگ خواهد بود. یک گهواره که به تخت خواب نوزاد تبدیل می‌شود سرمایه‌گذاری خوبی خواهد بود.

دکور اتاق کودک

۱۱. یک تم برای اتاق کودک در نظر بگیرید

زمانی که برای تزیین یک اتاق تازه متولد شده برنامه‌ریزی می‌کنید، به یک موضوع پایبند باشید تا اتاق نوزادتان واقعا شگفت‌انگیز به نظر برسد. یک تم یا سبک را انتخاب کرده و اطمینان حاصل کنید که تقریبا همه چیز با آن تم مطابقت دارد.

۱۲. تزئین کردن سقف اتاق با استفاده از آویز حیوانات اسباب بازی

کودک‌تان زمان زیادی را صرف دراز کشیدن در گهواره می‌کند، بنابراین ایده‌های جالبی برای نگاه کردن به آن و از بین بردن یک سقف ساده، پیدا کنید. مثلا درخشش ستارگان در تاریکی را بر روی سقف ایجاد کرده و یا کمی تزئینات آویزان کنید تا به آن‌ها نگاه کنند.

۱۳. یک قفسه کتاب بر روی دیوار

یک قفسه کتاب بر روی دیوار، راهی عالی برای نمایش عکس و وسایل خاطره انگیز است. یک قفسه کتاب بر روی دیوار، به نگه داشتن اشیا به شکل منظم، کمک زیادی خواهد کرد.

دکور اتاق کودک

۱۴. انتخاب صحیح الگوها و رنگ های متناسب

رنگ‌های متداول مانند سیاه و سفید، آبی یا زرد یا قرمز و سیاه همیشه محبوب هستند. الگوها و رنگ‌های متنوع نه تنها زیبا هستند، بلکه باعث می‌شوند کودک رنگ های مختلف را درک کند. بنابراین از این رنگ‌ها در اتاق کودک استفاده کنید.

۱۵. اختصاص گوشه‌ای از اتاق برای والدین

والدین نیز زمان زیادی را در اتاق کودک می‌گذرانند. به عنوان یک مادر یا پدر، باید زمان زیادی را در اتاق نوزادتان سپری کنید، او را بخوابانید یا فقط او را تماشا کنید. بنابراین، گوشه کوچکی از اتاق را به خودتان اختصاص دهید؛ از این رو یک تخت‌خواب راحت برای استراحت تان کافیست.

دکور اتاق کودک

هنگام تزئین دکور اتاق کودک، به یاد داشته باشید که کودک تان در همان سن نمی‌ماند و یا وسایل را برای مدت طولانی نگه نخواهد داشت و نیاز او به سرعت تغییر خواهند کرد. اضافه کردن مبلمانی که در تمام سال‌های کودکی به شما کمک می‌کند، یک موهبت است. زیاده‌روی نکنید، به دنبال مبلی ارزان باشید چون وقتی که کودک‌تان رشد می‌کند، احساس بدی در مورد دکوراسیون اتاق او، نخواهید داشت.

webmaster
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *