مجله خونمونه

هرچیزی که در خرید لوازم آشپزخانه عروس باید بدانید

شما جواب بله را گفته اید و با عشق و علاقه در تکاپوی برگزاری جشن عروسی و شروع زندگی مشترکتان هستید،احتمالاَ از دردسر زیاد خرید وسایل برای اینکه با همسرتان زیر یک سقف بروید و قیمت های سر به فلک کشیده آشنا هستید.آرزوی هر زوج جوانی است که با راه های مختلفی بفهمد که چطور میشود جهیزیه ارزان بخرد.آینه شمعدون در این مطلب نکاتی را در مورد به‌صرفه ترین خرید لوازم آشپزخانه عروس برایتان نوشته است.

قبل از اینکه در مورد خرید لوازم آشپزخانه عروس بنویسیم دو نکته را که باید هنگام خرید جهیزیه در نظر داشت را به شما می‌گوییم.

 

در حد توان خودتان خرید کنید!

باید همیشه این نکته را در ذهنتان در هنگام خرید جهیزیه داشته باشید که چشم و هم چشمی های معمول بین فامیل و اطرافیان و فکر خانواده شوهر را دور بریزید.رسم جهیزیه دادن از طرف خانواده عروس بر پایه آسان تر کردن شروع زندگی برای زوج جوان است،نه اینکه با خرید بالاتر از ظرفیت خانواده ها زیر بار قرض بروند.درست است که همه میگویند که جهیزیه را باید خانواده عروس بدهند اما هیچ الزامی وجود ندارد که وقتی که خود عروس و داماد میتوانند روی پای خود بایستند همه ی هزینه ها روی دوش یک خانواده باشد. پس بدانید که جهیزیه فقط جنبه ی کمک به تازه عروس و دامادهاست و میتوانید با انتخاب و خرید جهیزیه ارزان بار بزرگی را از دوش خانواده خود بردارید.

لوازم آشپزخانه عروس

داشتن یک ازدواج آسان شدنی است!

اگر بودجه ی شما برای ازدواج محدود است و بین هزینه های خرید خانه و خرید جهیزیه و برگزاری عروسی سردرگم مانده اید یک نصیحت کمک کننده برای شما داریم:جشن عروسی برگزار نکنید!هزینه های برگزاری جشن عروسی و خرید لباس عروس و انتخاب تالار عروسی آنقدر زیاد هستند که اگر در تنگنای مالی قرار گرفته اید بهتر است روی چیزهای ضروری تر تمرکز کنید.خرید خانه و وسایلی که با آنها قرار است زندگی مشترکتان را آغاز کنید قطعا ضرورت بیشتری از برگزاری جشن دارد.اگر واقعا دلتان راضی نمیشود که روز عروسی‌تان لباس عروسی نپوشید میتوانید به یک جشن کوچکتر با اعضای نزدیکتر خانواده فکر کنید. این را در نظر بگیرید که برگزاری جشن عروسی به معنی میلیون ها تومان خرج اضافه برای بعضی از مهمان هایی ست که حتی به خوبی آن ها را نمیشناسید.میتوانید به یک عقد کوچک محضری اکتفا کنید و در سالگرد ازدواجتان جشن زیبایی بگیرید بدون اینکه هیچ کدام از خویشاوندان دورتان توقع داشته باشند که دعوت شوند.

 

 

خرید لوازم آشپزخانه عروس

بعد از اینکه بودجه تان برای کل جهیزیه مشخص شد بهترین کار این است که لوازم آَشپزخانه تان را بخرید.لوازم آشپزخانه ای که باید اولویت خرید شما باشد لوازم ضروری از قبیل یخچال،گاز و… است و بعد باید به سراغ بقیه لوازم رفت.

لوازم آشپزخانه عروس

لوازم برقی ضروری

در خرید این لوازم باید دقت کافی به کار برد و ترجیحاَ سعی کنید به خاطر بودجه محدودتان از خرید لوازم آشپزخانه عروس که ارزان هستند انتخاب نکنید، چرا که این لوازم باید عمر بالایی داشته باشند و هزینه ی بالا برای مارک خوب و استاندارد در واقع سرمایه گذاری خوبی برای سالهای آینده شماست.البته باید توجه کنید که صرف هزینه ی بالا برای خرید وسایلی از جهیزیه مثل یخچال اصلاَ به این معنا نیست که یخچالتان حتما یخ ساز داشته باشد و یا حتما ساید بای ساید باشد،مقصود جنس قابل استاندارد برای عمر بیشتر این لوازم است.

 

لوازم آشپزخانه عروس-برقی غیرضروری

اگر سعی در خرید جهیزیه ارزان دارید باید فکر خرید لوازم برقی کمتر ضروری آشپزخانه را از سرتان بیرون کنید،لوازمی مثل سرخ کن یا چای ساز برای آغاز زندگی ضروری نیستند و حتی وسیله ای مثل ماشین ظرف شویی برای یک زوج تازه ازدواج کرده که به غیر از آغاز ازدواجشان قرار نیست تعداد مهمان های زیادی داشته باشند ضرورتی ندارد.در خصوص وسایلی مثل خرد کن و همزن و … سعی کنید غذاساز های چندکاره ای بخرید که همه ی اینها را با هم داشته باشد.همچنین میتوانید از نزدیکانتان درخواست کنید که هرکدام از وسایلی که به آنها نیاز دارید را مشترکاَ برایتان تهیه کنید.

سرویس آشپزخانه عروس

در خرید جهیزیه ارزان باید وسایل آشپزخانه عروس مثل سرویس قابلمه و یا ظروف غذا خوری را به گونه ای تهیه کنید که برای کاربرد های مختلف بتوانید از آن استفاده کنید، یعنی لزومی ندارد هم سرویس ظروف غذاخوری دم دستی و هم ظروف غذا خوری مخصوص پذیرایی و یا هم سرویس قابلمه چدن و هم سرویس قابلمه تفلون تهیه کنید.

بعضی از خانواده ها هنگام خرید لوازم آشپزخانه عروس به جای اینکه به فکر کارآیی وسیله خریداری شده باشند به فکر پر کردن فضای کابینت های خانه هستند که این رویه ی غلطی است،به زودی تمام کمدها و کابینت ها پر از وسایلی میشود که مهمان ها به عنوان هدیه به زوج تازه ازدواج کرده هدیه می‌دهند،پس بهتر است در خریدهایتان کاربردی و به‌صرفه فکر کنید.

 

لوازم آشپزخانه عروس

در مطالب بعدی برایتان از قسمت های دیگر جهیزیه و نکاتی که خرید جهیزیه را برایتان آسان تر میکند مینویسیم.آیا شما تجربه یا نگرانی خاصی در خصوص خرید جهیزیه و یا خرید لوازم آشپزخانه عروس دارید؟با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *