آشپزخانه ای بزرگ و زیبا

کدبانوهای ایرانی زمان زیادی را در آشپزخانه صرف می کنند، برای همین باید سعی کنند محیط آشپزخانه را دوستانه تر و با نشاط تر کنند تا از زمانی که در آن صرف می کنند لذت ببرند. برخی از این ترفندها باعث می شود تا فضای آشپزخانه از آنچه هست بزرگتر به نظر برسد.

این ترفندها که باعث روحیه بخشی به آشپزخانه می شوند عبارتند از:

اگر فضای کار آشپزخانه شما کم است بهتر است قطعه ای متحرک از جنس سطح کابینت ها برای روی سینک تهیه کنید و از آن در زمانی که به سینک نیاز ندارید استفاده کنید تا به فضای کاری شما افزوده شود.

یادمان باشد بدلیل استفاده مکرر از سینک و خشک شدن لکه های آب بر روی آن ظاهر سینک آشپزخانه بسیار کهنه به نظر می رسد، برای تغییر این ظاهر به سینکی در روزهای اول از آن استفاده می کردید کافی است هرازچندگاهی سطح سینک را با سرکه سفید شستشو دهید تا برق اولیه به سطح آن بازگردد.

وسایل ضروری و پرمصرف را بر روی سطح کابینت و دیگر ابزار و وسایل را درون کابینت ها جای دهید.

 برای داشتن فضای بیشتر بر روی سطوح و درون کابینت ها بهتر است از وسایلی که می توان به دیوار متصل کرد استفاده نمود مانند اتصال ابزار برش و پخت به دیوار با استندهای دیواری، نگهداری جارو شارژی به کمک بسط دیواری و ….

برای بزرگ تر دیده شدن آشپزخانه های کوچک بهتر است از درب های کابینت براق و آینه ای استفاده کرد و یا برخی از درب ها را شیشه ای نمود تا با قرار دادن ظروف کریستال و بهره گیری از انعکاس نور آنها فضا را بزرگ تر نمود.

استفاده از پرده های کوتاه و کم چین نور بیشتری را به داخل آشپزخانه منتقل می کند و آشپزخانه را پر نور تر و بزرگتر جلوه می دهد. نور خورشید انرژی انسان را دوچندان می کند.

بهتر است در آشپزخانه از کفپوش های سرامیکی یا پارکت های طرح دار استفاده کرد یا با نقاشی کردن کفپوش های ساده کنونی و ایجاد خطای دید پهنای آشپزخانه را بیشتر از آنچه که هست نشان داد.

کابینت هایی که تا سقف ادامه دارند با ایجاد خطای دید سقف را بلندتر نشان می دهند.

می توانید با قرار دادن گیاهان سبز و یا باغچه های کوچک هوشمند و پرورش دادن سبزیجات روح سبز زندگی را در آشپزخانه به جریان بیاندازید.

webmaster
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *